top of page
yuva spor.jpg

YUVA olarak, Gönüllü Kahramanlarımız ile birlikte, Anadolu’nun dört bir yanındaki çocuklarımıza YUVA SPOR ile ulaşıyor, “Hayatla Maçımda 1-0 Öndeyim!” eğitimi ile çocuklarımızın vücut sağlığını yani hayattaki mutluluklarını destekliyoruz.

 

         

  Haydi, sen de destek ol, bir çocuğumuz daha 

HAYAT ile MÜCADELESİNDE 1-0 ÖNDE BAŞLASIN!

Bir anne adayının en büyük heyecanıdır içerisindeki yavrusunun minik kıpırdanışlarını hissetmek. Belki de kâğıt üzerinde gördüğü anne pozitiflik tanımının ilk gerçek kanıtıdır o minik hareketler.

İşte daha dünya ile tanışmadan başlıyor insanoğlunun hareket etme arzusu. Bebeklik ve çocukluk dönemlerinde hareket ederek de dünya ile temas kurmakta, iletişime geçmekte yani dünyayı tanımaya başlamaktadır.

Özetle insan vücudu hareket etmek üzere tasarlanmıştır. Hareket etme, vücut organlarının sağlıklı büyümesini, gelişmesini, bedenin sağlıklı ve fit kalmasını sağlamaktadır. Vücut sağlığı beraberinde mutluluğu getirmekte, yaşama coşkuyla bağlanmamızı sağlamaktadır.

Takım halinde yapılan sporlarda çocuklarımız paylaşmayı, grup halinde çalışabilmeyi, organize olabilmeyi, yardımlaşmayı, hırslarını kontrol edebilmeyi öğrenirken, bireysel olarak yapılan sporlarda ise çocuklarımız özgüvenini, sorumluluk almayı, karar verebilme gibi becerilerini geliştirmektedir.

Peyami Safa’nın dediği gibi;

“Spora vereceğimiz mana, gençliğe vereceğimiz mananın öz kardeşidir.”

 

Hayat hiçbir zaman tek yönlü değildir; bu nedenledir ki çocuklarımızdan sadece akademik başarı beklemek onlara yapacağımız en büyük yanlıştır. Mutlu olduğu bir sporla ilgilenen çocuklarımızın daha azimli ve başarılı olacağı aşikârdır. Yarışarak kaybetme ve kazanma gibi farklı duygu ve heyecanları deneyimleyen çocuklarımız, hayatta her koşulda mutlu olabilmeyi öğrenmektedir.

Atatürk’ün dediği gibi;

“Bir milletin sporda gösterdiği azim onun geleceğini yükseltir.”

bottom of page