top of page
yuva koru.jpg

 

YUVA olarak biz de, gelecek kuşaklara yaşanabilecek bir dünya bırakabilmek, yarın doğacak bebeklerimize NEFES olabilmek için ağaçlandırma çalışmaları yürütüyoruz.

           

      

            Haydi, sen de destek ol, YUVA Korusu'na bağışlayacağın BİR FİDAN  ile

BİN NEFES BAĞIŞLA DÜNYA'YA!

Bir bebek sağlıkla gelince dünyaya ilk beklenendir ağlama sesi. Ağlama sesi, nefes alması yani hayata sımsıkı tutunması demektir.

Nefes Almak: Ne büyük bir mucize…

İnsan var olduğu ilk günden bu yana kendisine hayat veren her şeyi doğadan alıyor. Soluduğumuz temiz havayı, içtiğimiz suyu, yediğimiz meyve ve sebzeleri, hatta kullandığımız eşyaların hammaddesini doğa bizim için bizden bir karşılık beklemeden sessizce üretiyor.

Dünya üzerinde milyonlarca insan gıda güvenliği ve yaşamları için ormanların varlığına ihtiyaç duyuyor. Ormanların korunması doğal kaynakların da korunması için şart çünkü dünyamızdaki biyolojik çeşitliliğin büyük bir kısmı ormanlarımızda yer alıyor. Aynı zamanda ormanlarımız insanoğluna zaman kazandırarak iklim krizinin yavaşlamasını, erozyonların ve sel baskınlarının önlenmesini sağlıyor.

 

Dünyamızın akciğerleri olan ormanlarımızın yaklaşık 178 milyon hektarını son 30 yılda çeşitli nedenlerle kaybettik. Yetişkin bir çam ağacının 1 saatte 40 insanın ihtiyacı olan oksijeni karşıladığı düşünüldüğünde ormanlarımızı korumanın ne kadar elzem olduğu ortadadır.

bottom of page