top of page
yuva sanat kopya.jpg

 

YUVA olarak, Gönüllü Kahramanlarımız ile birlikte, dünyanın en güzel sesi olan Çocuklarımızın Sesine kulak veriyoruz. Yetenek ve ilgi sahibi çocuklarımıza gerek müzik eğitimi vererek, gerekse düzenlediğimiz konserler ile çocuklarımızın hayatlarına gökkuşağı renkleri katıyoruz.

 

         

Haydi, sen de destek ol, bir çocuğumuzun daha eşsiz sesi dokunsun yüreklerimize, 

UMUTLARIMIZI ÇOĞALTSIN!

Müzik denilince akla ilk hoşlanma, keyif alma, neşelenme aracı gelse de bir insan için müzik; çok daha derin, kapsamlı ve anlamlı ifadeleri içeren bir yaşam biçimi, bir kültür ürünüdür.

         

Kendi kültür ve geleneklerimizi ilk olarak çocukluğumuzda öğrendiğimiz müzik ve danslar eşliğinde keşfederiz. Milli duygularımız gelişir, arkadaşlarımızla uyum içinde yaptığımız danslar ve söylediğimiz müzikler aracılığıyla toplumsallaşma noktasında en önemli adımı atarız.

     

Müzik sayesinde, arkadaşlarımızla beraber mutlu yaşama alışkanlığı kazanır, iyi, doğru ve güzeli öğreniriz. Müzik, yaşamı algılamamızı, yorumlamamızı ve hayata bakış açımızı şekillendirmekte, yaratıcılık ve düşünce sistemimizi geliştirmekte, eğitim konularında çok yönlü olarak başarımızı arttırmaktadır.

Nazım Hikmet’in dediği gibi;

“Seni düşünmek güzel şey, ümitli şey, dünyanın en güzel sesinden en güzel şarkıyı dinlemek gibi bir şey. Fakat ümit yetmiyor bana. Ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum.”

 

bottom of page