top of page

YUVA YETENEĞİNİ KEŞFETMEYE ÇAĞIRIYOR...

 

YUVA olarak hayatın hiçbir zaman tek yönlü olmadığına, çocuklarımızdan sadece akademik başarı beklemenin onlara yapacağımız en büyük yanlış olacağına inanıyoruz. Mutlu olduğu bir sporla ilgilenen çocuklarımızın daha azimli ve başarılı olacağı aşikârdır. Yarışarak kaybetme ve kazanma gibi farklı duygu ve heyecanları deneyimleyen çocuklarımız, hayatta her koşulda mutlu olabilmeyi öğrenmektedir.

Çocuğun mutlu olacağı sporu keşfetmesi ise kendi kişisel yetenekleri ile ilgilidir. Her bir çocuğun kendine özel ve çok değerli olduğuna inanan YUVA, imkânları kısıtlı olan çocuklarımızı sportif yetenek ölçümüne davet ediyor. Ölçüm sonuçları doğrultusunda spora başlama yaşındaki imkânları kısıtlı ancak yetenekli çocuklarımızın eğilim ve kabiliyetleri uzman hocalarımız tarafından değerlendirilerek ailelerin de onayıyla  başarılı olabileceği spor branşlarına yönlendirilmesi hedefleniyor. Davetimiz 8-9-10 yaş grubundaki imkânı kısıtlı tüm çocuklarımıza açıktır.

Sportif Yetenek Ölçümü Başvuru Formu veli tarafından doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulup imzalandıktan sonra gün ışığında net bir şekilde fotoğrafı çekilip, öğrencinin nüfus cüzdanının önlü arkalı fotoğrafı ile birlikte yuva@yureklereumut.org adresine e-posta ile gönderilmelidir.  

Başvuru Adresi: yuva@yureklereumut.org

Ölçüm testlerinde

Skinfold yağ ölçümü (5 bölge), flamingo denge, esneklik, uzun atlama, el göz koordinasyonu, kol kuvveti, vücut uzunluk ölçümleri, boy kilo ölçümü, el kavrama kuvvet ölçümü, sırt bacak kuvvet ölçümü, eklem açı ölçümleri, eklem mini çap ölçümü, geriye sağlık topu atma, mekik, dikey sıçrama ölçümü, 5 metre çeviklik, 20 metre sürat, dayanıklılık ölçümü, kulaç uzunluğu, oturma yüksekliği uzman hocalar tarafından değerlendirilmektedir.

*1. Etap sportif yetenek ölçüm ve çocuklarımızın başarılı olabileceği spor branşlarına yönlendirmeye ilişkin davetimiz 10 çocuğumuz ile sınırlıdır.

bottom of page