top of page

KÜLTÜREL GEZİ DESTEK BAĞIŞI

hot%20air%20balloons%20in%20the%20sky%20

 

Yaşadıkları yerden başka bir yere gidememiş, denizle hiç tanışamamış, ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini hiç görememiş, köyünden başka bir dünya olmadığını sanan çocuklarımızı sizlerin desteği ve katkısı ile YUVA aracılığıyla gerçekleştirilecek tarihi ve kültürel gezilerle HAYALLERİNİ BÜYÜTMEYE götürüyoruz!

Haydi, sen de destek ol, bir çocuğumuz daha dünyayı keşfederek

HAYALLERİNİ BÜYÜTSÜN!

 

Henüz ilkokula gidiyordum. Öğretmenim "Dünya, güneş sistemindeki dokuz gezegenden sadece birisidir" dedi. Hiçbir şey anlamadım. Eve gidince anneme sordum, anne "Dünya nedir?" diye.
-"İşte burası oğlum; evimiz, okulun, yani köyümüz" dedi. Çünkü annem de burada doğmuş, büyümüş, komşu köydeki babamla evlenmiş, köyümüzden başka yer görmemişti.

Büyüdüm, büyüdüm, büyüdüm... Üniversite okumak için büyük şehire gittim. Büyüdüm... İşim gereği başka ülkelere gittim. Büyüdükçe köyümüzün dünya değil, dünyadaki minicik bir nokta olduğunu gördüm.

Çocukken banyo yaptığım leğendeki su kadar sandığım denizim, büyüdükçe ufka uzandığını gördüm. Doğal güzellik denilen şeyin ağılımızdaki oğlaklar, kuzular ve sarı kızımız olduğunu sanıyordum. Büyüdükçe Peri Bacalarını, Damlataş Mağarasını, Pamukkale Travertenlerini, Anıtkabir'i, Kız Kulesini, Uzun Gölü ve daha nicelerini gördüm. O zaman anladım doğal ve tarihi güzelliklerin ne demek olduğunu.

Büyüdüm, büyüdüm, büyüdüm... Peri Bacalarındaki balonlara yazdım hayallerimi! Ve her biri ufka yükselirken hayallerim büyüdü.

bottom of page